Trwa ładowanie...
d1f1079

Ministrowie i wiceministrowie lecą do Brukseli. Karuzela nazwisk już ruszyła

Trzech ministrów i tyle samo wiceministrów wkrótce zasiądzie w ławach Parlamentu Europejskiego. Oznacza to konieczność rekonstrukcji rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wieczór wyborczy w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości
Wieczór wyborczy w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News)
d1f1079

Zgodnie z przepisami, w ciągu dwóch tygodni od dnia ogłoszenia wyników wyborów europarlamentarzyści muszą ustąpić z poprzednich stanowisk. Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera ujawnił w TVN24, że nie będziemy aż tak długo czekać na poznanie nazwisk nowych szefów resortu.

- Decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu najbliższych dni lub godzin – zapewnił.

Spośród ministrów mandaty europosłów uzyskaliwicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, a także minister w KPRM Beata Kempa i rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

d1f1079

Obejrzyj: Czy Polska powinna przyjąć euro? Sikroski odpowiada

"Super Express" informuje, że Brudzińskiego może zastąpić Marek Suski albo Elżbieta Witek. Fotel szefowej resortu rodziny może objąć jeden z dotychczasowych zastępców Elżbiety Rafalskiej: Stanisław Szwed lub Marcin Zieleniecki. Na następczynię Anny Zalewskiej typowana jest jej zastępczyni Marzena Machałek lub wiceminister Sławomir Kłosowski.

Premier Mateusz Morawiecki musi też zadecydować o dalszych losach Komitetu Społecznego Rady Ministrów, którego szefową była Beata Szydło.

Czytaj także: Rekonstrukcja rządu pewna. Teresa Czerwińska może odejść razem z nowymi europosłami

Wakaty pojawią się również na stanowiskach wiceministrów, bo do Parlamentu Europejskiego dostali się Patryk Jaki (resort sprawiedliwości), Andżelika Możdżanowska (resort inwestycji i rozwoju) i Grzegorz Tobiszowski (resort energii).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1f1079

Podziel się opinią

Share
d1f1079
d1f1079