Trwa ładowanie...
d15i4wd

Mirbud sfinalizuje przejęcie Expo Arena do końca czerwca br.

Warszawa, 13.04.2015 (ISBnews) - Mirbud sfinalizuje przejęcie spółki Expo Arena z Ostródy do końca czerwca, poinformował agencję ISBnews prezes spółki Jerzy Mirgos.

Share
d15i4wd

?Oczekujemy, że do końca czerwca sfinalizujemy przejęcie spółki, która jest operatorem Expo Arena Ostróda. Docelowo w 2017r. centrum targowe powinno generować przychody na poziomie 20-25 mln i rentowność około 15%" - powiedział ISBnews Mirgos.

Mirbud jako generalny wykonawca zrealizował I i II etap inwestycji "Expo Arena Centrum Targowo-Konferencyjne Warmii i Mazur". Projekt ma wartość 188 mln zł, z czego około 90 mln zł stanowi dofinansowanie unijne. Po zakończeniu II etapu Expo Arena jest drugim co do wielkości kompleksem wystawienniczym w Polsce z ponad 40 tys. m2 powierzchni.

W połowie ub.r. Mirbud złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Expo Arena.

Expo Arena to spółka akcyjna, która powstała na skutek przekształcenia spółki Demuth Alfa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Ostróda spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Gdańsku.

Mirbud S.A. działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d15i4wd

Podziel się opinią

Share
d15i4wd
d15i4wd