Trwa ładowanie...
d47yms7

Mirosław Biliński powołany na prezesa KGHM International

Warszawa, 05.09.2016 (ISBnews) - Rada dyrektorów KGHM International powołała Mirosława Bilińskiego na stanowisko prezesa spółki z dniem 6 września 2016 roku lub natychmiast po otrzymaniu ważnego pozwolenia na pracę w Kanadzie, podał KGHM.

Share
d47yms7

Mirosław Biliński 2 września złożył oświadczenie o rezygnacji z funkcji członka zarządu - wiceprezesa ds. rozwoju KGHM Polska Miedź, z dniem 5 września 2016 r. Powodem rezygnacji "jest konieczność i chęć skoncentrowania się wyłącznie na nadzorze oraz zarządzaniu aktywami zagranicznymi KGHM Polska Miedź tj. KGHM International oraz Sierra Gorda".

W tym samym raporcie KGHM podał, że rada nadzorcza oddelegowała członka RN Dominika Hunka do czasowego wykonywania czynności członka zarządu - wiceprezesa ds. rozwoju, na okres od 6 września do 6 grudnia 2016 r.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
KGHM International Ltd. jest spółką w pełni zależną od KGHM Polska Miedź S.A., posiada aktywa górnicze w Kanadzie, USA i Chile (w tym 55-proc. udział w chilijskiej kopalni Sierra Gorda).

(ISBnews)

d47yms7

Podziel się opinią

Share
d47yms7
d47yms7