Trwa ładowanie...
IAR
Moje finanse

Mniejsza biurokracja - większe zyski firm

Biurokracja, która wciąż utrudnia życie przedsiębiorcom, powoduje obniżanie wpływów do budżetu państwa - twierdzą ekonomiści.
Share
Mniejsza biurokracja - większe zyski firm
Źródło: Jupiterimages
d17dym8

Jak zaznaczył Roman Rewald-prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, koszty administracyjne prowadzenia przedsiębiorstw są zbyt wysokie i należy jak najszybciej zlikwidować biurokratyczne bariery. Dodał, że gdyby koszty zostały zmienione o 20 procent, to zyski firm wzrosłyby o 13 miliardów złotych. To zaś spowodowałoby zwiększenie wpływów do budżetu z podatku dochodowego o ponad 2 miliardy złotych.

Tymczasem procedury biurokratyczne wciąż nie są upraszczane. Poza tym wielką przeszkodą w prowadzeniu działalności gospodarczej jest ciągle zmieniające się prawo - zwraca uwagę Lech Pilawski z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Podkreślił, że w ubiegłym roku uchwalono ponad 200 ustaw i 1500 rozporządzeń dotyczących gospodarki. - Konia z rzędem temu przedsiębiorcy, który się w tym wszystkim orientuje - zaznaczył Pilawski.

Rząd zapowiada, że w połowie października będzie gotowy projekt ustawy zmniejszający obciążenia biurokratyczne dla firm i obywateli.

d17dym8

Podziel się opinią

Share
d17dym8
d17dym8