Trwa ładowanie...
d2td845
nauka
19-02-2014 16:21

MNiSW: konkurs dla humanistów w ramach współpracy polsko-niemieckiej (komunikat)

...

d2td845
d2td845

19.02. Warszawa - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje:

Na Wawelu odbyło się dziś uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy między Narodowym Centrum Nauki a Niemiecką Wspólnotą Badawczą (DFG). W wydarzeniu wzięła udział m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska, Konsul Generalny Niemiec dr Werner Kohler, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz przedstawiciele obu instytucji sygnujących dokument.

Zgodnie z porozumieniem Niemiecka Wspólnota Badawcza oraz Narodowe Centrum Nauki zorganizują wspólnie konkurs na projekty badawcze w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych.

To pierwszy tego typu dwustronny konkurs realizowany przez NCN. Wybór partnera projektu podyktowany był rosnącą liczbą wniosków o finansowanie polsko-niemieckich badań naukowych złożonych w ramach konkursu HARMONIA. Nie bez znaczenia był też zbliżony do NCN profil działań Niemieckiej Wspólnoty Badawczej, która jest organizacją grantową, finansującą badania podstawowe we wszystkich dyscyplinach naukowych. Zasady nowego polsko-niemieckiego konkursu ogłoszone zostaną w drugiej połowie 2014 r.

d2td845

Podczas wizyty w Krakowie prof. Lena Kolarska-Bobińska odwiedziła także siedzibę Narodowego Centrum Nauki. Minister wzięła ponadto udział w specjalnym posiedzeniu Rady Centrum. Podczas dyskusji poświęconej w całości roli Narodowego Centrum Nauki w finansowaniu badań podstawowych ze środków budżetowych i europejskich minister podkreśliła: Narodowe Centrum Nauki skutecznie stymuluje jakość w nauce, pomaga szerzej włączać polską naukę w obieg europejski, wzmacnia kulturę grantową i dba o przejrzystość ich rozdzielania, a nade wszystko budzi potencjał młodych naukowców.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d2td845
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2td845