Trwa ładowanie...
df8z3t9

MNiSW: minister Kolarska-Bobińska w Brukseli ws. Ukrainy (komunikat)

...

df8z3t9
df8z3t9

21.02. Warszawa - MNiSW informuje:

- Polska przygotowała mechanizm wsparcia. Jesteśmy gotowi przyjąć studentów z Ukrainy oraz sfinansować ich kształcenie i pobyt w Polsce - mówiła dziś w Brukseli prof. Lena Kolarska-Bobińska. Polska minister nauki zaapelowała do komisarz ds. badań i innowacji Maire Geoghegan-Quinn oraz do ministrów innych państw unijnych o pomoc dla Ukrainy.

- Jako polski minister ds. badań, ale i szkolnictwa wyższego, któremu szczególnie bliski jest los naukowców i studentów, zwracam się z prośbą o zorganizowanie w państwa krajach działań na rzecz przyjęcia ukraińskich studentów, którzy byliby relegowani ze swoich macierzystych uczelni w związku z konsekwencjami zaangażowania w działalność opozycyjną lub trwające w Kijowie protesty społeczne - mówiła dziś w budynku Rady UE prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Minister nauki przypomniała, że polski rząd już zapewnił gotowość do przyjęcia kilkudziesięciu studentów z Ukrainy, jeżeli zostaną relegowani z uczelni. - Wierzę, że dzięki takim gestom okażemy naszą solidarność z narodem ukraińskim oraz stworzymy podstawy dla prawdziwie demokratycznego państwa - podkreślała prof. Kolarska-Bobińska.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

df8z3t9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df8z3t9