Trwa ładowanie...
d1i7edm

MNiSW: RGNiSW pozytywnie o "Pakiecie dla humanistyki" (komunikat)

...

d1i7edm
d1i7edm

15.04. Warszawa - MNiSW informuje:

RGNiSW dobrze oceniła rozwiązania przedstawione przez MNiSW w "Pakiecie dla humanistyki". Wśród nich znalazły się takie propozycje jak: zwiększenie puli studentów uprawnionych do bezpłatnego studiowania drugiego kierunku studiów, poszerzenie formuły programów studiów m.in. o zajęcia humanistyczne, a także kontynuacja programu kierunków zamawianych oraz Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

W podpisanej 10 kwietnia uchwale poza pozytywną oceną pakietu, Rada wskazała również na potrzebę przyjęcia strategii rozwoju szkolnictwa wyższego uwzględniającą m.in. rolę nauk humanistycznych i społecznych w procesie rozwoju i modernizacji kraju. "Ważną kwestią, obecną w europejskim dyskursie na temat <> jest budowanie kapitału społecznego - zauważa się w tym kontekście problemy umiejętności prowadzenia debaty obywatelskiej, a także zaufania i innych ważnych elementów dobrze funkcjonującego społeczeństwa. Należy uwzględnić potencjał poszczególnych dyscyplin naukowy humanistycznych i społecznych w tym zakresie" - czytamy w uchwale RGNiSW.

Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest wybieralnym organem przedstawicielskim nauki i szkolnictwa wyższego. Współdziała z ministrem właściwym do spraw szkolnictwa wyższego i nauki oraz z innymi organami władzy i administracji publicznej w ustalaniu polityki państwa w zakresie szkolnictwa wyższego, polityki naukowej i innowacyjnej państwa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d1i7edm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i7edm