Trwa ładowanie...
d4eocsn

MON: minister Siemoniak na inauguracji pododdziału lotniczego (komunikat)

...

d4eocsn
d4eocsn

08.11. Warszawa - MON informuje:

W piątek, 9 listopada br., minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak weźmie udział w inauguracji działalności pierwszego, stacjonującego na stałe w Polsce, pododdziału amerykańskich sił zbrojnych - Aviation Detachment, w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

W uroczystości, która rozpocznie się o godzinie 11.00, wezmą ponadto udział: asystent sekretarza obrony ds. bezpieczeństwa narodowego Derek Chollet, dowódca Amerykańskich Sił Zbrojnych w Europie i zarazem naczelny dowódca Sojuszniczych Sił Zbrojnych w Europie admirał James Stavridis, szef Sztabu Generalnego WP, generał Mieczysław Cieniuch, dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski, specjalny asystent dowódcy Sił Powietrznych USA w Europie, generał dywizji Stephen D. Schmidt oraz inne osobistości.


Av-Det czyli Aviation Detachment stanowić ma "przyczółek" 52. Grupy Operacyjnej - lotniczego komponentu 52. Skrzydła Myśliwskiego, należącego do zgrupowania Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie. Pododdział rotacyjny, składający się z maksymalnie 250 żołnierzy, eskadry myśliwców F-16 lub klucza Herculesów, będzie się szkolił wspólnie z naszymi pilotami i technikami oraz według własnych programów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4eocsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eocsn