Trwa ładowanie...
d2mnbrl

MON: minister Siemoniak z wizytą na Ukrainie (komunikat)

...

Share
d2mnbrl

23.04. Warszawa - MON informuje:

W środę, 23 kwietnia, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak spotkał się we Lwowie z pełniącym obowiązki ministra obrony Ukrainy gen. Mykhailo Kovalem.

Podczas rozmów minister Siemoniak wyraził poparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy oraz poinformował o zaangażowaniu społeczności międzynarodowej na rzecz Ukrainy. Omówił też działania NATO, które wynikają z konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, m.in. wzmocnienie bezpieczeństwa sojuszników z Europy Środkowo-Wschodniej oraz intensyfikację współpracy z Ukrainą.

d2mnbrl

Ministrowie omówili też najważniejsze kwestie dotyczące dwustronnej współpracy wojskowej, w tym m.in. w dziedzinie szkolnictwa. Minister Siemoniak poinformował, że polskie uczelnie wojskowe są gotowe do przyjęcia studentów ukraińskich i współpracy w ramach programów kształcenia żołnierzy.

"Jesteśmy zainteresowani realizacją powstania wspólnej litewsko-polsko-ukraińskiej brygady" - potwierdził podczas rozmów minister Siemoniak. "Chcemy, żeby Ukraina przystąpiła do Wyszehradzkiej Grupy Bojowej, która ma planowany dyżur w 2016 roku" - dodał minister.

Tomasz Siemoniak wysłuchał opinii ministra Kovala na temat aktualnej sytuacji na Ukrainie i w ukraińskich siłach zbrojnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d2mnbrl

Podziel się opinią

Share
d2mnbrl
d2mnbrl