Trwa ładowanie...
d3f1eq8

MON: Oficjalna wizyta ministra Siemoniaka w Chinach (komunikat)

...

d3f1eq8
d3f1eq8

21.05. Warszawa - MON informuje:

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywać będzie w dniach 22-24 maja br., w Chinach.

Wizyta ministra, na zaproszenie strony chińskiej, jest rewizytą po ubiegłorocznej wizycie ministra obrony narodowej Chin w Polsce.

W programie pobytu przewidziane są rozmowy w Ministerstwie Obrony Narodowej z ministrem gen. Changiem Wanquanem.

d3f1eq8

Najważniejsze tematy dyskusji ministrów to przede wszystkim dwustronna współpraca wojskowa oraz nakreślenie dalszych kierunków jej rozwoju, zwłaszcza w dziedzinie logistyki oraz w szkoleniu i współpracy wojskowo-technicznej. Tematem rozmów będzie także sytuacja bezpieczeństwa w rejonie Azji i Pacyfiku.

Polska delegacja spotka się też z wiceprzewodniczącym Centralnej Komisji Wojskowej gen. Fanem Changlongiem, z dowództwem 6. Dywizji Pancernej oraz z oficerami dowództwa regionu wojskowego Shaanxi.

Minister Tomasz Siemoniak będzie również gościem Akademii Obrony Narodowej, gdzie spotka się z jej rektorem, gen. broni prof. Wangiem Xibinem i wystąpi z odczytem dla słuchaczy akademii.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

d3f1eq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f1eq8