Trwa ładowanie...
d1karyt

MON: polska delegacja na Radzie Europejskiej - priorytetem CSDP (komunikat)

...

d1karyt
d1karyt

18.12. Warszawa - MON informuje:

W dniach 19 - 20 grudnia br. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, w składzie polskiej delegacji pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska, weźmie udział w posiedzeniu szefów rządów i państw Unii Europejskiej w Brukseli.

Głównym tematem spotkań będzie rozwój Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony - CSDP (Common Security and Defence Policy), rozbudowa zdolności obronnych oraz wzmocnienie przemysłu zbrojeniowego w krajach członkowskich UE.

Temat wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony pojawi się w dyskusji, na tak wysokim poziomie, po raz pierwszy od pięciu lat - jest to również duży sukces Polski, która od czasu swojej Prezydencji zabiegała o reaktywowanie tematu na forum Unii.

d1karyt

Wśród omawianych zagadnień znajdą się m.in. obronne programy ponadnarodowe (wspólna budowa samolotów bezzałogowych, rozwiązania logistyczne, system lotniczego tankowania w powietrzu), problem cyberterroryzmu i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz konkurencyjność i innowacyjność europejskiego przemysłu obronnego.

Szefowie rządów państw członkowskich i ministrowie obrony skupią się również na rozwoju CSDP w perspektywie zmian, wywołanych wydarzeniami "arabskiej wiosny" i coraz większej koncentracji interesów USA w rejonie Azji i Pacyfiku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d1karyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1karyt