Trwa ładowanie...
d1s0dyo

MON: rozmowa ministra Siemoniaka i sekretarza obrony USA (komunikat)

...

d1s0dyo
d1s0dyo

06.09. Warszawa - MON informuje:

Dziś wieczorem odbyła się rozmowa telefoniczna ministra obrony narodowej i sekretarza obrony USA.

Chuck Hagel zadzwonił do ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, aby przekazać kondolencje w związku ze śmiercią żołnierza 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, który zmarł 2 września w wyniku ran odniesionych podczas ataku rebeliantów na bazę w Ghazni. Przekazał również wyrazy współczucia dla rodziny poległego w sierpniu komandosa, st. chor. sztab. Mirosława Łuckiego.

Tomasz Siemoniak złożył na ręce Ch. Hagla kondolencje z powodu śmierci amerykańskiego żołnierza, który zginął w czasie sierpniowego ataku na bazę Ghazi. Minister poinformował sekretarza obrony, że Polska chce przekazać wysokie odznaczenie dla tego żołnierza, który razem z Polakami walczył przeciwko rebeliantom w obronie bazy.

d1s0dyo

Chuck Hagel poinformował szefa resortu obrony, że wysoko ocenia polskich żołnierzy oraz ich bliską współpracę z żołnierzami amerykańskimi w ramach misji ISAF.

Obaj rozmówcy poruszyli także tematy związane z polsko-amerykańską współpracą obronną, w szczególności dotyczącą obrony powietrznej.

Tomasz Siemoniak i Chuck Hagel podkreślili też znaczenie bardzo bliskiej, sojuszniczej współpracy w ramach NATO.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d1s0dyo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s0dyo