Trwa ładowanie...
dlr9fyg
siemoniak

MON: rozmowa ministrów obrony Polski i Francji (komunikat)

...

Share
dlr9fyg

11.12. Warszawa - MON informuje:

O działaniach Francji w Republice Środkowoafrykańskiej oraz przygotowaniach do grudniowego szczytu Rady Europejskiej rozmawiali w środę (11 grudnia) minister Tomasz Siemoniak i minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian.

W trakcie rozmowy telefonicznej Jean-Yves Le Drian poinformował Tomasza Siemoniaka o aktualnej sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie Francja odgrywa główną rolę w przywracaniu stabilizacji w tym kraju.

Minister Siemoniak złożył kondolencje z powodu śmierci dwóch francuskich żołnierzy, którzy polegli w Republice Środkowoafrykańskiej w nocy z poniedziałku na wtorek w starciach w stolicy kraju - Bangi.

dlr9fyg

Ministrowie rozmawiali również o przygotowaniach do najbliższego szczytu Rady Europejskiej (19-20 grudnia br.), który będzie poświęcony Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony. Ministrowie podkreślili ważną rolę tego szczytu dla wzmocnienia tej polityki, a tym samym podniesienia poziomu bezpieczeństwa na naszym kontynencie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dlr9fyg

Podziel się opinią

Share
dlr9fyg
dlr9fyg