Trwa ładowanie...
d72gjya
siemoniak
11-12-2013 13:21

MON: rozmowa ministrów obrony Polski i Francji (komunikat)

...

d72gjya
d72gjya

11.12. Warszawa - MON informuje:

O działaniach Francji w Republice Środkowoafrykańskiej oraz przygotowaniach do grudniowego szczytu Rady Europejskiej rozmawiali w środę (11 grudnia) minister Tomasz Siemoniak i minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian.

W trakcie rozmowy telefonicznej Jean-Yves Le Drian poinformował Tomasza Siemoniaka o aktualnej sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie Francja odgrywa główną rolę w przywracaniu stabilizacji w tym kraju.

Minister Siemoniak złożył kondolencje z powodu śmierci dwóch francuskich żołnierzy, którzy polegli w Republice Środkowoafrykańskiej w nocy z poniedziałku na wtorek w starciach w stolicy kraju - Bangi.

d72gjya

Ministrowie rozmawiali również o przygotowaniach do najbliższego szczytu Rady Europejskiej (19-20 grudnia br.), który będzie poświęcony Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony. Ministrowie podkreślili ważną rolę tego szczytu dla wzmocnienia tej polityki, a tym samym podniesienia poziomu bezpieczeństwa na naszym kontynencie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d72gjya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d72gjya