Trwa ładowanie...
d24s2mi

MON: spotkanie ministrów obrony państw NATO (komunikat)

...

d24s2mi
d24s2mi

25.02. Warszawa - Ministerstwo Obrony Narodowej informuje:

W dniach 26 - 27 lutego minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak będzie uczestniczył w spotkaniu ministrów obrony państw NATO w Brukseli.

Głównym tematem rozmów ministrów już w pierwszym dniu spotkania będzie aktualna sytuacja na Ukrainie oraz dalsza współpraca Sojuszu z Kijowem.

Na czwartek zaplanowane zostało też posiedzenie funkcjonującej przy kwaterze głównej Sojuszu komisji NATO-Ukraina.

d24s2mi

Również w czwartek odbędzie się sesja robocza wszystkich państw uczestniczących w operacji ISAF w Afganistanie. Tematem rozmów będą kwestie związane m.in. kończącą się w tym roku misją NATO w Afganistanie i planami dotyczącymi obecności Sojuszu w tym kraju po roku 2014.

Przedmiotem czwartkowej dyskusji szefów resortów obrony będą także zagadnienia dotyczące strategii morskiej oraz polityki cybernetycznej NATO. Omówiona będzie również tematyka szczytu Sojuszu, który odbędzie się we wrześniu w Newport.

Podczas przerwy w obradach, około godz. 13.30, zaplanowana została konferencja prasowa ministra Tomasza Siemoniaka.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kfk/

d24s2mi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24s2mi