Trwa ładowanie...
dgww36r

MON: wizyta min. Siemoniaka ma Ukrainie (komunikat)

...

dgww36r
dgww36r

06.12. Warszawa - MON informuje:

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak w dniach 7-8 grudnia br. przebywać będzie z oficjalną wizytą na Ukrainie.

W trakcie rozmów w Odessie z ministrem obrony Ukrainy, Dmytro Salamatinem zostaną omówione wojskowe relacje bilateralne oraz wielostronne obu państw m.in. szkolenia wojsk, współpraca w dziedzinie szkolnictwa wojskowego, a także potencjalne sposoby aktywizacji współpracy przemysłu obronnego.

Istotnym elementem spotkania będzie podpisanie przez ministrów dwustronnego "Porozumienia między Ministerstwem Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwem Obrony Ukrainy w sprawie współpracy w dziedzinie kodyfikacji".

dgww36r

Dokument ten określa zasady wzajemnej wymiany danych identyfikacyjnych i świadczenia usług dotyczących uzbrojenia i sprzętu wojskowego użytkowanego w obu krajach w ramach funkcjonowania Systemu Kodyfikacyjnego NATO (NATO Codification System - NCS).

Ponadto, minister Siemoniak odwiedzi Odeską Akademię Wojskową, która została utworzona 17 sierpnia 2011r. na bazie Instytutu Wojskowego Odeskiego Państwowego Uniwersytetu Politechnicznego. Akademia Wojskowa w Odessie zajmuje się kształceniem specjalistów wojskowych do poziomu odpowiadającego kwalifikacji naukowej "bakałarza" w czterech specjalnościach, kształceniem językowym kadry oficerskiej, podnoszeniem kwalifikacji pedagogicznych kadry naukowo-dydaktycznej oraz kształceniem studentów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

dgww36r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgww36r