Trwa ładowanie...
d1w9tq5

MON: wizyta ministra Siemoniaka w Hiszpanii (komunikat)

...

d1w9tq5
d1w9tq5

25.09. Warszawa - MON informuje:

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywać będzie w czwartek (26 września br.) z jednodniową wizytą w Hiszpanii, gdzie spotka się z ministrem obrony Pedro Morenesem.

Podczas rozmów ministrowie omawiać będą zagadnienia związane z rozwojem współpracy bilateralnej, w tym wojskowo-przemysłowej, oraz współdziałania w ramach NATO i UE.

Dyskusja dotyczyć będzie m.in. przygotowań do grudniowej sesji Rady Europejskiej poświęconej Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony UE oraz misji wojskowych Unii.

d1w9tq5

Omówione zostaną także kwestie dotyczące roli NATO w Afganistanie po 2014 roku oraz bieżącej sytuacji w Libii i Syrii.

Tomasz Siemoniak i Pedro Morenes przedyskutują również tematy związane z organizacją ćwiczenia Steadfast Jazz 2013.

W czasie wizyty polska delegacja spotka się z przedstawicielami hiszpańskiego dowództwa sił powietrznych, odwiedzi też brygadę spadochronową. Tematem rozmów będzie m.in. modernizacja polskiego systemu obrony powietrznej, współpraca NATO z USA w ramach amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej w Europie (European Phased Adapitve Approach - EPAA) oraz udział polskich pilotów w ćwiczeniach na terenie Hiszpanii.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1w9tq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9tq5