Trwa ładowanie...
d342fsi

MON ws. wizyty min. Siemoniaka w Kazachstanie (komunikat)

...

d342fsi
d342fsi

10.07. Warszawa - MON informuje:

W dniach 10-12 lipca br. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak złoży oficjalną wizytę w Republice Kazachstanu.

W środę, 11 lipca, odbędzie się spotkanie z ministrem obrony Republiki Kazachstanu, panem Dzhaksybekovem Adilbekiem Ryskeldinovichem.

Rozmowy ministra Siemoniaka w Kazachstanie koncentrować się będą m.in. na zdynamizowaniu współpracy pomiędzy uczelniami wojskowymi oraz obiema armiami, a także dotyczyć będą sytuacji bezpieczeństwa w Afganistanie.

d342fsi

Jednym z celów wizyty jest podpisanie umowy między rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządem Republiki Kazachstanu o współpracy w dziedzinie obronności. Dokument ten umożliwi rozwój wojskowej współpracy dwustronnej z Kazachstanem, który jest potencjalnie najpoważniejszym partnerem wojskowym Polski w Azji Środkowej.

Polska delegacja odwiedzi również miejscowe zakłady zbrojeniowe, a także Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych w Ałmacie, gdzie minister Tomasz Siemoniak wygłosi wykład nt. reform Sił Zbrojnych RP po roku 1989. Ponadto przewidziano wizytę w jednostce wojskowej i obserwację prezentacji umiejętności oraz wyszkolenia 36. Brygady Desantowo-Szturmowej. Następnie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami środowisk polonijnych.

Ministrowi Tomaszowi Siemoniakowi towarzyszyć będą m.in. szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Cieniuch, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Stanisław Majman, a także przedstawiciele ministerstw Spraw Zagranicznych oraz Gospodarki.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d342fsi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d342fsi