Trwa ładowanie...
d3c9n6c

Moody's podtrzymał rating PGE na poziomie Baa1 z perspektywą stabilną

Warszawa, 15.02.2016 (ISBnews) - Moody's Investors Service podtrzymał rating Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) na poziomie Baa1 z perspektywą stabilną, podała agencja.

Share
d3c9n6c

"Spadek cen energii był znacznie mniejszy niż w innych krajach europejskich, głównie ze względu na lokalny rynek węgla oraz na osłabienie polskiej waluty. Jednakże rynek energii w Polsce nie jest całkowicie niezależny od sytuacji szerszego otoczenia surowców naturalnych. Przedłużający się okres niskich cen będzie miał wpływ na PGE ze względu na wysoki udział w grupie przepływów finansowych zależnych od rynku" - czytamy w komunikacie.

Moody's spodziewa się, że niższe ceny energii i rosnące koszty limitów CO2 prawdopodobnie zmniejszą operacyjny cash flow PGE w najbliższych 2-3 latach.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d3c9n6c

Podziel się opinią

Share
d3c9n6c
d3c9n6c