Trwa ładowanie...
d480tnm

Morawiecki chce, żeby większość zamówień publicznych realizowały polskie firmy

Warszawa, 27.01.2016 (ISBnews) - Zakupy realizowane w ramach zamówień publicznych stanowią 10% PKB Polski i trzeba zadbać, aby większość tych zamówień było realizowane przez krajowe firmy, uważa wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Share
d480tnm

"150-160 mld zł rocznie, które wydajemy na zakupy w ramach zamówień publicznym to jest gigantyczna kwota. To jest 10% Produktu Krajowego Brutto. Chciałbym, aby większość tych zamówień było realizowane przez krajowe firmy" - powiedział Morawiecki podczas otwarcia podczas Polskiego Kongresu Gospodarczego (PKG) zorganizowanego przez Pracodawców RP.

Dodał, że potrzebna jest nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych, gdyż dotychczasowe zmiany nie są wystarczające.

Przewodniczący rady programowej PKG Jerzy Hausner zwrócił uwagę, że wyniki krajowych firm są dobre. "W IV kwartale ubiegłego roku te wyniki były bardzo dobre. Nic więc złego obecnie w gospodarce się nie dzieje. Firmy dobrze sobie radzą i mają możliwości inwestycyjne" - wskazał Hausner.

Podkreślił jednak, że m.in. niestabilność rozwiązań prawnych w Polsce wpływa na "wstrzemięźliwość" inwestycyjną polskich firm.

(ISBnews)

d480tnm

Podziel się opinią

Share
d480tnm
d480tnm