Trwa ładowanie...
d18ddlt

Morgan Stanley preferuje z polskich banków Alior, BZ WBK i PKO BP

18.06. Warszawa (PAP) - Morgan Stanley z polskich banków preferuje Alior Bank, BZ WBK oraz PKO BP, gdyż ich zyski mogą rosnąć w tempie szybszym niż konkurentów wraz ze spadkiem...

d18ddlt
d18ddlt

18.06. Warszawa (PAP) - Morgan Stanley z polskich banków preferuje Alior Bank, BZ WBK oraz PKO BP, gdyż ich zyski mogą rosnąć w tempie szybszym niż konkurentów wraz ze spadkiem stóp procentowych - wynika z raportu Morgan Stanley datowanego na 18 czerwca.

Analitycy Morgan Stanley zwracają uwagę, że polskie banki są obecnie handlowane z 30-proc. premią w stosunku do innych banków z regionu EEMEA. Tymczasem 10-letnia średnia to premia w wysokości 37 proc. Wynikać może z tego, że w krótkim terminie mogą one jeszcze zyskać na wartości, chociaż historia uczy też, że nie są one w stanie utrzymać takiej premii w warunkach spadającego wskaźnika ROE, a taki trend widać w ostatnich miesiącach.

Wsparciem dla polskich banków nie będą też raczej dywidendy, gdyż ich stopa jest w dolnej granicy przedziału w stosunku do innych firm finansowych z EEMEA.

Patrząc na cały region analitycy Morgan Stanley preferują z banków rosyjski Sberbank i tureckie Halkbank i Yapi Kredi. (PAP)

pr/ ana/

d18ddlt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18ddlt