Trwa ładowanie...
d45aan6
d45aan6

Morizon liczy na przeprowadzenie oferty i przejście na GPW z NC przed wakacjami

Warszawa, 28.03.2017 (ISBnews) - Grupa Morizon liczy na przeprowadzenie publicznej oferty akcji nowej emisji i przejście na główny parkiet warszawskiej giełdy jeszcze przed wakacjami, w zależności od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował prezes Jarosław Święcicki. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d45aan6

"Potrzebujemy środków do finansowania naszego wzrostu na bazie zintegrowanej platformy ofert nieruchomości. Stąd plan przejścia na główny parkiet giełdy z ofertą akcji. W zależności od decyzji KNF liczymy, że uda się przeprowadzić proces jeszcze przed wakacjami" - powiedział Święcicki na spotkaniu z dziennikarzami.

W ub. tyg. prospekt spółki trafił do KNF. Spółka planuje ofertę publiczną bez prawa poboru, a oferującym jest Vestor DM.

"Chcemy radykalnie przyśpieszyć proces zakupu, sprzedaży i finansowania nieruchomości. Nasze autorskie rozwiązania technologiczne ułatwią wyszukiwanie odpowiedniej nieruchomości i zautomatyzują proces kredytowy. Dzięki koncentracji całego procesu transakcyjnego online wokół Grupy Morizon oraz rozwiązaniom FinTech, zarówno zakup, jak i sprzedaż nieruchomości będą nawet 3 razy szybsze" - stwierdził prezes.

d45aan6

Na serwisach Grupy Morizon znajduje się aktualnie blisko 1 mln ofert nieruchomości. Ponadto pod koniec ubiegłego roku Morizon jako pierwszy portal w Polsce wprowadził na szeroki rynek wizualizacje 3D, planuje ponadto wprowadzenie rozwiązań sztucznej inteligencji w procesie wyszukiwania nieruchomości.

"Obecnie prowadzimy również prace związane z automatyzacją kolejnych procesów finansowania nieruchomości oraz integracją rozwiązań IT naszej spółki FinPack z systemami bankowymi. Dzięki temu klienci będą mogli nie tylko sprawdzić zdolność kredytową i porównać oferty on-line, ale również wypełnić wnioski i wprowadzić je bezpośrednio do systemów bankowych" - wskazał Święcicki.

Jak podaje Morizon, wartość rynku serwisów ogłoszeń nieruchomości to ok. 100 mln zł, z kolei na ok. 250 mln zł szacuje wartość rynku reklam nieruchomości online. Na 1 mld zł jest szacowana wartość prowizji pośredników kredytów hipotecznych oraz kosztów dystrybucji kredytów przez banki. W ub.r. udzielonych zostało 180 tys. kredytów hipotecznych o łącznej wartości 39,5 mld zł.

"Działaliśmy dotychczas na rynku o wartości ok. 250 mln zł, a teraz ze swoimi rozwiązaniami wchodzimy na rynek szacowany na 1 mld zł i celujemy w znaczącą pozycję" - podsumował prezes.

d45aan6

Morizon to platforma technologiczno-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla pośredników nieruchomości, deweloperów i doradców finansowych. Jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych doradców kredytowych. Spółka zadebiutowała na NewConnect w 2011 r.

(ISBnews)

d45aan6

Podziel się opinią

Share
d45aan6
d45aan6