Trwa ładowanie...
d2w1r8j

MPiPS: sprostowanie do artykułu z "Gazety Wyborczej" (komunikat)

...

Share
d2w1r8j

04.03. Warszawa - Biuro Prasowe Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej informuje:

W związku z artykułem pana redaktora Wojciecha Mazowieckiego (Gazeta Wyborcza z 4 marca 2011 roku, Tę wojnę trzeba skończyć) prostujemy nieprawdziwe informacje zawarte w artykule.

Nieprawdą jest, że propozycja klubu PSL zgłoszona w Sejmie w dniu 2 lutego 2001 roku polegała na tym, "by wszystkie pieniądze wpłacane dziś przez przyszłych emerytów do OFE przenieść do ZUS".

Propozycja PSL nie miała nic wspólnego z wyżej przedstawionym stanowiskiem.

d2w1r8j

Projekt PSL:

  1. jest zgodny z kierunkiem prac rządu, 2. umożliwia dotrzymanie terminu wprowadzenia zmian z dniem 1 kwietnia 2011 roku, dokładnie tak jak zakładał to rząd, 3. obniża składkę do OFE z 7,3 proc. do 2,3 proc.

Natomiast propozycja minister Jolanty Fedak konsultowana bardzo szeroko w latach 2009 - 2011 (wszystkie dokumenty dostępne na stronie www.mpips.gov.pl) zakładała obniżenie składki z 7,3 proc. do 3 proc.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

d2w1r8j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w1r8j
d2w1r8j