Trwa ładowanie...
d35wwqu
03-03-2017 16:32

MR: Cztery inwestycje drogowe otrzyma 217 mln zł dotacji UE

Warszawa, 03.03.2017 (ISBnews) - Ministerstwo Rozwoju w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 podpisało umowy z władzami miast na dofinansowanie czterech inwestycji drogowych: w Nowym Sączu, Sosnowcu, Gorzowie Wielkopolskim oraz w Toruniu. Otrzymają one 217 mln zł unijnej dotacji, podało Ministerstwo Rozwoju (MR).

d35wwqu

"Blisko 217 mln zł unijnego dofinansowania na inwestycje drogowe z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 otrzymają Nowy Sącz, Sosnowiec, Gorzów Wielkopolski oraz Toruń. O ponad 158 mln zł funduszy unijnych więcej niż pierwotnie planowano zostanie przeznaczone na inwestycje drogowe w tych miastach. Zwiększenie dofinansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ), było możliwe dzięki oszczędnościom w innych projektach w ramach tego samego działania i zwiększeniu alokacji na konkurs w działaniu 4.2, w którym projekty te uzyskały wsparcie" - czytamy w komunikacie resortu.

Podpisywane umowy dotyczyły projektów:
- "Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28,
- Rozbudowa i przebudowa DK 94 w Sosnowcu - Etap I Rozbudowa skrzyżowania DK 94 z ul. Długosza,
- Modernizacja wschodniego wylotu DK nr 22 w Gorzowie Wlkp. na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta Gorzów Wielkopolski,
- Przebudowa i rozbudowa ul. Łódzkiej na odcinku od ul. Lipnowskiej do ul. Zdrojowej w Toruniu", podano również.

W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawieciele resortu rozwoju, infrastruktury i budownictwa, a także wojewodowie z regionów, których dotyczą inwestycje.

(ISBnews)

d35wwqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35wwqu