Trwa ładowanie...
d2gsi31

MS: spotkanie ministrów sprawiedliwości Polski i Lichtensteinu (komunikat)

...

d2gsi31
d2gsi31

04.11. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

System dozoru elektronicznego - jego stosowanie, zalety i rozwiązania techniczne - były głównym tematem dzisiejszego spotkania ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego z minister sprawiedliwości Księstwa Lichtensteinu dr. Aurelią Frick.

Ministrowie rozmawiali także o innych informatycznych projektach wdrażanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości RP oraz o m.in. Międzynarodowym Trybunale Karnym.

- System dozoru elektronicznego działa w Polsce od 1 września 2009 r. Aktualnie systemem objętych jest 3280 skazanych, z czego 1527 odbywa karę, a 1753 skazanych - odbywanie kary już zakończyło - poinformował w trakcie spotkania minister Krzysztof Kwiatkowski.

d2gsi31

Minister sprawiedliwości Lichtensteinu przyznała, że jej kraj - korzystając z polskich doświadczeń - zainteresowany jest wdrożeniem systemu dozoru elektronicznego.

- Polska jest prekursorem systemu dozoru elektronicznego wśród krajów Europy. Podobny system działa w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i w Australii - powiedziała w trakcie spotkania Aurelia Frick.

Wdrożeniem systemu dozoru elektronicznego na terytorium swoich krajów, korzystając z polskich doświadczeń, zainteresowane są takie państwa jak: Chorwacja, Słowacja, Czechy, a także m.in. Litwa i Ukraina.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2gsi31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gsi31

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj