04.08. Warszawa - rzecznik prasowy Ministra Sprawiedliwości informuje:
Billboardy w całej Polsce - kampania Ministerstwa Sprawiedliwości "Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc".
Zwrócenie uwagi na prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem - to główny cel realizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości kampanii "Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc". Właśnie rozpoczął się kolejny etap tej akcji - w całej Polsce pojawiło się ponad 2300 billboardów.
"Pokrzywdzeni przestępstwem mają swoje prawa" - to hasło jakie pojawia się na plakatach. Billboardy pojawiły się w całej Polsce. W dużych miastach i mniejszych miejscowościach. Odsyłają też do strony Ministerstwa Sprawiedliwości www.pokrzywdzeni.gov.pl. To tam każdy zainteresowany znajdzie niezbędne informacje o działających na terenie całego kraju Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, zapozna się z treścią informatora dla osób pokrzywdzonych czy też znajdzie wzór pisma procesowego.
- Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem to temat, któremu w naszych pracach poświęcamy szczególne miejsce - mówi Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.- Jednym z priorytetów Ministerstwa Sprawiedliwości jest nie tylko umacnianie praw tych osób, ale także promocja wiedzy o już przysługującym im uprawnieniach. To także cel realizowanej przez nas z sukcesem kampanii, którą stale poszerzamy - dodaje.
Dotychczas, w ramach realizacji kampanii "Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc" m.in. w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych wyemitowane zostały bezpłatnie spoty telewizyjne. Realizowany jest także cykl audycji radiowych na temat praw osób pokrzywdzonych przestępstwem.
Kampania społeczna "Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc" realizowana jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości w ramach projektu "Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości" PO KL.
UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)
kom/ tlom/