Trwa ładowanie...
d4eizun

MS ws. porozumienia z Pocztą Polską (komunikat)

...

d4eizun
d4eizun

23.09. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Krótszy czas otrzymywania przez sądy wiadomości o doręczeniu lub niedoręczeniu przesyłki oraz wyeliminowanie problemów związanych z zaginięciem papierowych potwierdzeń odbioru, które mają status przesyłek nierejestrowanych - to główne korzyści jakie niesie ze sobą porozumienie jakie Ministerstwo Sprawiedliwości zawarło z Pocztą Polską S.A.

W imieniu Ministerstwa Sprawiedliwości 21 września 2010 r. porozumienie podpisał podsekretarz stanu Jacek Czaja. Porozumienie dotyczy przeprowadzenia pilotażu elektronicznego potwierdzenia odbioru przesyłek sądowych.

- Wprowadzenie takiego rozwiązania znacznie skróci czas otrzymywania przez sądy wiadomości o doręczeniu lub nie doręczeniu przesyłki, a także wyeliminuje problemy związane z zaginięciem papierowych potwierdzeń odbioru, które mają status przesyłek nierejestrowanych - mówi minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

d4eizun

Elektroniczne potwierdzenie odbioru będzie miało zastosowanie w pierwszej kolejności w sprawach, w których prowadzone są akta elektroniczne. Takie akta prowadzone są obecnie w elektronicznym postępowaniu upominawczym (e-sądzie).

Wiadomość o doręczeniu przesyłki powinna pojawić się w aktach sprawy nawet w dniu doręczenia, po wprowadzeniu danych do systemu teleinformatycznego przez pracownika operatora - dodaje minister Krzysztof Kwiatkowski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d4eizun
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eizun