Trwa ładowanie...
d1jsgb4

MS ws. spotkania ministrów sprawiedliwości Grupy Wyszehradzkiej (komunikat)

...

d1jsgb4
d1jsgb4

25.05. Warszawa - Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Wojciech Węgrzyn wziął udział w spotkaniu ministrów sprawiedliwości państw Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) oraz Chorwacji i Słowenii, które w dniach 24-25 maja odbyło się w czeskim mieście Kromieryż.

Gospodarzem spotkania był Jirzi Pospiszil - minister sprawiedliwości Republiki Czeskiej, która sprawuje obecnie prezydencję w Grupie.

Spotkanie miało na celu omówienie tematów związanych głównie z bieżącymi wyzwaniami wymiaru sprawiedliwości. Uczestnicy podczas dyskusji, ujętej w trzech sesjach, podzielili się doświadczeniami własnych państw w zakresie legislacyjnych sposobów zmniejszania liczby osadzonych, przymusowego wykonania orzeczeń/egzekucji decyzji oraz przedstawili poglądy na temat projektu umowy ws. Jednolitego Sądu Patentowego.

d1jsgb4

Spotkania ministrów sprawiedliwości państw Grupy Wyszehradzkiej odbywają się cyklicznie od 1999 r. Gospodarzami tych spotkań są każdorazowo państwa sprawujące prezydencję w grupie. Częstą praktyką jest rozszerzanie grona uczestników tych spotkań o inne państwa regionu, także te spoza Unii Europejskiej.

Głównym celem spotkań w tej formule jest omówienie kwestii aktualnie istotnych dla wymiaru sprawiedliwości, dzielenie się doświadczeniami oraz wypracowywanie wspólnych strategii dla regionu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/ mow/

d1jsgb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jsgb4