Trwa ładowanie...
d1k4h5p

MS ws. spotkania z min. sprawiedliwości Ukrainy i Norwegii (komunikat)

...
Share
d1k4h5p

26.11. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

W trakcie kolejnego dnia XXX Konferencji Ministrów Sprawiedliwości Rady Europy w Stambule minister sprawiedliwości RP Krzysztof Kwiatkowski spotkał się m.in. z ministrami sprawiedliwości Ukrainy i Norwegii.

W trakcie rozmów z ukraińskim ministrem sprawiedliwości Aleksandrem Lavrynowichem ministrowie uzgodnili treść trzech porozumień: Memorandum dotyczącego współpracy między Ministerstwem Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwem Sprawiedliwości Ukrainy w latach 2011-2012, Porozumienia między Ministerstwem Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Sprawiedliwości Ukrainy o pomocy prawnej i stosunkach prawnych w sprawach cywilnych i karnych oraz Porozumienia między Ministerstwem Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Sprawiedliwości Ukrainy o używaniu dwujęzycznych druków wniosków o udzielenie pomocy prawnej w sprawach cywilnych.

d1k4h5p

- Podpisanie porozumień nastąpi podczas wizyty ministra Lavrynowicha w Polsce, do której na moje zaproszenie dojdzie na początku przyszłego roku - mówi minister Krzysztof Kwiatkowski.

Dodatkowym punktem dzisiejszych polsko-ukraińskich rozmów było przygotowanie wymiarów sprawiedliwości Polski i Ukrainy w kontekście zbliżającego się Euro 2012. Strona ukraińska zapoznała się m.in. z przygotowaniami polskich sądów do ewentualnej potrzeby szybkiego sądzenia chuliganów stadionowych.

Także dzisiaj minister Krzysztof Kwiatkowski spotkał się z ministrem sprawiedliwości Norwegii Knutem Storbergetem.

Polski minister sprawiedliwości przedstawił przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości RP propozycje projektów do współfinansowania ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

d1k4h5p

- Jesteśmy zgodni, że zagadnienia modernizacji administracji wymiaru sprawiedliwości, pomocy ofiarom przestępstw oraz te związane z więziennictwem, w tym resocjalizacja skazanych, powinny stanowić priorytet polsko-norweskiej współpracy rządowej - podsumował polsko-norweskie rozmowy minister Krzysztof Kwiatkowski. - Otrzymałem zapewnienie, że minister Knut Storberget będzie wspierał zakwalifikowanie tych priorytetowych projektów naszego resortu do finansowania ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego - dodaje Krzysztof Kwiatkowski.

W przyszłym tygodniu w Warszawie odbędzie się spotkanie z delegacją ekspertów rządu norweskiego, w trakcie którego Norwedzy zapoznają się z propozycjami projektów przygotowanych przez stronę polską, w tym przez Ministerstwo Sprawiedliwości RP.

Także dzisiaj, w godzinach popołudniowych minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski spotka się z ministrami sprawiedliwości krajów zakaukaskich: Azerbejdżanu, Armenii i Gruzji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1k4h5p

Podziel się opinią

Share
d1k4h5p
d1k4h5p