Trwa ładowanie...
dz9kr0z
dz9kr0z

MS ws. uruchomienia systemów informatycznych (komunikat)

...
Share
dz9kr0z

24.05. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

W związku z poprawiającą się sytuacją powodziową w Warszawie - decyzją ministra sprawiedliwości - ośrodki umożliwiające dostęp do rejestrów sądowych zostaną uruchomione wcześniej niż zakładano - już jutro (we wtorek 25 maja) ok. godz. 14.

Pierwotny najwcześniejszy termin uruchomienia systemów przewidywany był na środę - 26 maja.

dz9kr0z

Uruchamianie ośrodków trwa około doby. Proces ten właśnie się rozpoczął.

Przypomnijmy, w związku z informacjami o sytuacji kryzysowej i możliwości przerwania w Warszawie wałów m.in. w Wawrze, Gocławiu, na Saskiej Kępie, a na drugim brzegu rzeki w rejonie Sadyby, ul. Bartyckiej i Portu Czerniakowskiego, systemy informatyczne zostały zatrzymane, a ośrodki przetwarzania danych - zabezpieczone.

Biorąc pod uwagę rozległość ewentualnych podtopień i zalań przez falę powodziową, a także znaczenie informacji zgromadzonych w systemach KRS, RZ, NKW oraz krótki czas na reakcję - koniecznym stało się czasowe wyłączenie systemów i ich zabezpieczenie.

Kopie bezpieczeństwa baz danych składowane były rutynowo i nie były zagrożone, niemniej jednak wykonano dodatkowe kopie, które zabezpieczono w sposób niestandardowy.

dz9kr0z

Zgodnie z Planem Zabezpieczenia Ciągłości Przetwarzania zabezpieczono ośrodki i dyslokowano najcenniejsze elementy.

Informacje na ten temat na bieżąco przekazywane były i są do sądów oraz na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dz9kr0z

Podziel się opinią

Share
dz9kr0z
dz9kr0z