Trwa ładowanie...
d43is04

MSP analizuje dokumenty złożone przez Kulczyk Investments, który stara się o Eneę

10.11. Warszawa (PAP) - Resort skarbu analizuje dokumenty złożone przez Kulczyk Investmenst, który stara się o kupno Enei. Jeśli oferta nie będzie zadowalająca, do gry wrócą dwaj...

Share
d43is04

10.11. Warszawa (PAP) - Resort skarbu analizuje dokumenty złożone przez Kulczyk Investmenst, który stara się o kupno Enei. Jeśli oferta nie będzie zadowalająca, do gry wrócą dwaj pozostali zainteresowani - powiedział dziennikarzom Jan Bury, wiceminister skarbu.

"Kulczyk Investments złożył dokumenty. Obecnie je analizujemy. Firmie skończyła się wyłączność, więc jest możliwe takie rozwiązanie, że gdy oferta nas nie zadowoli, to wrócimy do rozmów z dwoma pozostałymi zainteresowanymi" - poinformował Bury.

Nie chciał określić, ile czasu potrwa analiza oferty złożonej przez Kulczyk Investments.

"Jeśli się uda w tym roku zakończyć ten proces, to byłoby kapitalnie, ale nie działamy w stresie" - powiedział wiceminister, zaznaczając, że plan tegorocznych wpływów z prywatyzacji jest już wykonany.

d43is04

Bury poinformował, że resort analizuje oferty także pod kątem deklaracji co do inwestycji w spółce i źródeł finansowania.

"Minimum jest to, co zapisano w prospekcie Enei przy okazji oferty publicznej; chodzi nam o inwestycje związane z budową bloku w Kozienicach" - powiedział.

Wiceminister określił, że oferty cenowe są bardzo interesujące.

"Liczymy, że inwestorzy będą chcieli wyjść nam naprzeciw, znają nasze oczekiwania" - powiedział.

Pod koniec października MSP przyznało Kulczyk Investments do 3 listopada wyłączność na negocjacje w sprawie kupna 51 proc. akcji Enei. Enea jest jedną z czterech grup energetycznych w Polsce. Dystrybuuje energię elektryczną w północno-zachodniej części kraju. Jej udział w krajowym rynku energii wynosi 15 proc. Spółka sprzedaje prąd niemal 2,5 mln klientów. (PAP)

pel/ morb/ ana/

d43is04
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43is04
d43is04