Trwa ładowanie...
d396mjw

MSP chce dywidend z Tarnowa i Kędzierzyna, być może ponad 60 proc. (opis)

25.6.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie wyklucza, że Zakłady Azotowe w Tarnowie i Kędzierzynie przeznaczą co najmniej 60 proc. zysku za 2008 rok na wypłatę...

Share
d396mjw

25.6.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie wyklucza, że Zakłady Azotowe w Tarnowie i Kędzierzynie przeznaczą co najmniej 60 proc. zysku za 2008 rok na wypłatę dywidendy, ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły - poinformował PAP wiceminister skarbu Krzysztof Żuk.

"Naszym celem jest pobranie dywidend z części spółek sektora chemicznego. Co do Puław to decyzja zapadnie jesienią, natomiast w przypadku Zakładów Azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie chcemy, by spółki przeznaczyły co najmniej 60 proc. na dywidendę, a być może więcej" - powiedział PAP Żuk.

"Żadne ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, trwają końcowe ustalenia. Przy podejmowaniu decyzji o wielkości dywidendy będziemy brać pod uwagę potrzeby budżetowe państwa oraz plany inwestycyjne spółek" - dodał.

Wcześniej zarząd Tarnowa informował, że nie zamierza wypłacać dywidendy do czasu zakończenia programu inwestycyjnego, który rozpisany jest do 2011 roku.(PAP)

pr/ bas/ jtt/

d396mjw

Podziel się opinią

Share
d396mjw
d396mjw