Trwa ładowanie...
dklnrkv

MSP nie będzie patrzyło na koniunkturę na GPW przy debiutach firm energetycznych

30.6.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) w
przypadku debiutu spółek energetycznych na giełdzie nie będzie się
kierowało wahnięciami na giełdzie. Sytuacją na...

dklnrkv
dklnrkv

30.6.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) w przypadku debiutu spółek energetycznych na giełdzie nie będzie się kierowało wahnięciami na giełdzie. Sytuacją na giełdzie resort będzie się kierował za to przy sprzedaży akcji BGŻ.

Po planowanym na lipiec debiucie Enei, resort chce wprowadzić na giełdę Kopalnię Bogdanka lub Zakłady Azotowe Kędzierzyn i chce, aby nie było dużej przerwy między debiutem Enei, a PGE.

"Jeśli chodzi o spółki energetyczne, to będziemy je kierowali na GPW nie kierując się tymi wahnięciami, które są na giełdzie. Tym sektorem jest ogromne zainteresowania inwestorów i branżowych i finansowych, stąd nie planujemy zmiany harmonogramów" - powiedział poniedziałek dziennikarzom minister skarbu Aleksander Grad.

"Po Enei albo będzie Bogdanka, albo Kędzierzyn" - dodał.

dklnrkv

Grad powiedział też, że PGE powinna być gotowa do debiutu na giełdzie w pierwszym kwartale 2009 roku, chociaż chciałby, aby nie było dużego odstępu czasowego między debiutem Enei a Polską Grupą Energetyczną (PGE).

"PGE zapowiada, że będzie gotowa w pierwszym kwartale 2009 roku, ale czy tak będzie to zobaczymy. Ja chciałbym, żeby między Eneą o PGE, nie było dużego przedziału czasowego. Jeszcze raz podkreślam patrzę na to jakie jest ogólne zainteresowanie i jaka będzie walka o sektor energetyczny w Polsce" - powiedział.

"Jestem przekonany, że tu nie musimy rozdzielać dużym interwałem czasu Enei od PGE" - dodał.

Grad powiedział też, że we wrześniu zostanie podjęta decyzja, kiedy na giełdę zostanie wprowadzony BGŻ i w tym przypadku sytuacja na giełdzie będzie istotna.

dklnrkv

"We wrześniu jeszcze mamy decyzję dotyczącą BGŻ i jeśli byłaby decyzja na tak to bank jest gotowy, a we wrześniu podejmiemy ostatecznie decyzję kiedy. Akcje chcemy sprzedać w jednym podejściu i mam nadzieję, że nam się to uda, a jeśli chodzi o instytucje finansowe i bankowe to sytuacja na giełdzie nie zachęca do ich sprzedaży, więc tu będziemy bardzo poważnie to analizowali we wrześniu" - powiedział minister.

Wcześniej wiceminister skarbu Joanna Schmid mówiła, że resort podtrzymuje lipcowy termin debiutu na giełdzie Enei, a pod koniec tego roku lub na początku przyszłego na parkiecie ma zadebiutować PGE.(PAP)

bas/ dan/

dklnrkv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dklnrkv