Trwa ładowanie...
d4jjhja

MSP podtrzymuje plany sprzedaży Cefarmu Białystok do końca maja

21.5.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nadal
prowadzi negocjacje z Polską Grupą Farmaceutyczną (PGF) oraz
Farmacolem w sprawie sprzedaży Cefarmu Białystok i...

Share
d4jjhja

21.5.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nadal prowadzi negocjacje z Polską Grupą Farmaceutyczną (PGF) oraz Farmacolem w sprawie sprzedaży Cefarmu Białystok i spodziewa się ich pozytywnego zakończenia do końca maja - poinformował PAP w czwartek Jan Bury, wiceminister skarbu.

"Proces negocjacji z PGF i Farmacolem nadal trwa. Planujemy podpisać umowę z inwestorem do końca maja" - powiedział wiceminister.

Pod koniec kwietnia Bury zastrzegał, że jeśli resort nie osiągnie satysfakcjonujących warunków, możliwa jest też sprzedaż Cefarmu na aukcji.

W dniach 7-8 kwietnia PGF przeprowadził dodatkowe badanie białostockiej firmy.

d4jjhja

Według nieoficjalnych informacji PAP, trzeci podmiot, który złożył ofertę wiążącą na zakup 85 proc. akcji Cefarmu Białystok, Phoenix Pharma, realnie wycofał się z obecnej walki i na placu boju zostały tylko PGF i Farmacol.

Cefarm Białystok jest największym dystrybutorem farmaceutyków w regionie północno-wschodniej Polski. Poza sprzedażą hurtową zajmuje się także sprzedażą detaliczną poprzez 48 własnych aptek, które znajdują się na terenie województwa podlaskiego i warmińsko- mazurskiego.

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ pam/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4jjhja

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jjhja
d4jjhja