Trwa ładowanie...
d4inx5q
d4inx5q

MSW: działania policji podczas meczu Polska-Rosja (komunikat)

...
Share
d4inx5q

13.06. Warszawa - MSW informuje:

Od początku turnieju Euro 2012 w polskich Strefach Kibica oraz na stadionach bawiło się ponad milion osób. Wczoraj (12 czerwca br.) odbywały się mecze we Wrocławiu oraz w Warszawie.

W największej warszawskiej Strefie Kibica bawiło się przez cały dzień w sumie 150 tysięcy kibiców. W Warszawie przed meczem Polska-Rosja doszło do incydentów z udziałem kibiców polskich oraz rosyjskich. Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych, podczas konferencji powiedział, że policja aktualnie zatrzymała 184 osoby. Policjanci nadal przeglądają zapisy z monitoringu miejskiego oraz kamer policyjnych i identyfikują pozostałych chuliganów, którzy brali udział w zakłóceniach porządku - podkreślił szef MSW.

d4inx5q

12 czerwca br. w dniu meczu Polska-Rosja, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie, w warszawskiej Strefie Kibica bawiło się w sumie 150 tysięcy kibiców.

We wrocławskiej strefie przebywało w sumie blisko 78 tys., w poznańskiej ponad 60 tys., a w gdańskiej 42 tys. Nad bezpieczeństwem kibiców w Warszawie czuwało ponad 5 tysięcy 600 policjantów.

Wczoraj na stadionach we Wrocławiu i w Warszawie przebywało łącznie ponad 90 tysięcy kibiców. Od początku turnieju mecze na polskich stadionach obejrzało w sumie ponad 256 tysięcy kibiców.

W Strefach Kibica na terenie całego kraju mecz Polska-Rosja, który odbywał się na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz mecz Grecja-Czechy we Wrocławiu obejrzało w sumie ponad 340 tysięcy osób. Od początku turnieju w polskich Strefach Kibica oraz na stadionach bawiło się ponad milion osób. Wczoraj w miejscach publicznego oglądania meczów na terenie całego kraju bawiło się pół miliona osób.

d4inx5q

Wczoraj (12 czerwca br.) w Warszawie doszło do incydentów m.in. podczas przemarszu na Stadion Narodowy. Policja natychmiast zareagowała. Nie dopuszczono do eskalacji agresji ze strony chuliganów. W akcji brali udział policjanci prewencji i kryminalni, którzy wyłapywali najbardziej agresywnych kibiców.

Podczas konferencji prasowej Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych, poinformował, że w związku z incydentami policja aktualnie zatrzymała 184 osoby. Wśród nich jest m.in. ponad 150 Polaków, ponad 20 Rosjan, 1 obywatel Węgier, 1 obywatel Hiszpanii oraz 1 obywatel Algierii. Funkcjonariusze planują dalsze zatrzymania.

Szef MSW podkreślił, że obecnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do wszczęcia procedury karnej i administracyjnej w stosunku do osób, które brały udział w zajściach przed meczem Polska-Rosja. Do końca tygodnia zostaną wydane wyroki. W przypadku cudzoziemców, którzy brali udział w incydentach, zostanie wszczęta w trybie przyspieszonym procedura karna. Z chwilą wydania wyroku cudzoziemcy spoza strefy Schengen zostaną wydaleni, a także zostanie im wydany zakaz wjazdu na teren Unii Europejskiej. Osobom tym zostaną również cofnięte wizy.

Policjanci przeglądają także zapisy z monitoringu miejskiego oraz kamer policyjnych i identyfikują pozostałych pseudokibiców, którzy brali udział w zakłóceniach porządku - podkreślił szef MSW.

d4inx5q

Bezpieczeństwo w Warszawie zapewniało 5 tysięcy 600 policjantów, w tym około 2 tysięcy funkcjonariuszy prewencji. Obrażenia odniosło 10 policjantów, którym udzielono pomocy medycznej. Przy niektórych z zatrzymywanych osobach policjanci znajdowali niebezpieczne narzędzia, między innymi kastety i pałki, a także ochraniacze na zęby.

Podczas konferencji Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych, zaznaczył, że wczoraj (12 czerwca br.) był najtrudniejszy dzień Euro. Minister dobrze ocenił działania polskich służb.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d4inx5q

Podziel się opinią

Share
d4inx5q
d4inx5q