Trwa ładowanie...
d2t2cau

MSW: minister Cichocki na Zgromadzeniu Ogólnym Interpolu (komunikat)

...

d2t2cau
d2t2cau

02.11. Warszawa - MSW informuje:

W poniedziałek (5 listopada br.) Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych, weźmie udział w 81. sesji Zgromadzenia Ogólnego Interpolu w Rzymie. Podczas spotkania omawiane będą kwestie dotyczące m.in. współczesnej przemocy, w tym przemocy wśród młodzieży, w miastach oraz handlu ludźmi. W spotkaniu wezmą udział m.in. ministrowie spraw wewnętrznych państw członkowskich Interpolu.

Uczestnicy spotkania omówią również kwestie związane z przemocą i przestępczością zorganizowaną, w tym terrorystyczną. Na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Interpolu przedstawiona zostanie również rola policji oraz zasady wykorzystania sił policyjnych.

Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych, podczas wizyty w Rzymie będzie chciał spotkać się również z Ronaldem K. Noble, sekretarzem generalnym Interpolu. Przypomnijmy, że wcześniej, w czerwcu tego roku, na zaproszenie szefa MSW, Ronald K. Noble, sekretarz generalny Interpolu, był z wizytą w Polsce. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o współpracy polskich służb z Interpolem, Euro 2012 oraz procedurach weryfikacji informacji o osobach poszukiwanych ze względów politycznych.

d2t2cau

Interpol jest działającą w 190 krajach Międzynarodową Organizacją Policji Kryminalnych, pomagającą organom ścigania w walce z przestępczością. W każdym państwie członkowskim funkcjonują krajowe biura Interpolu, których zadaniem jest utrzymywanie kontaktów i pełnienie roli pośrednika pomiędzy organami ścigania a krajowymi biurami Interpolu innych państw członkowskich oraz sekretariatem generalnym.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d2t2cau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t2cau