Trwa ładowanie...
d1mk1tm
d1mk1tm

MSW: ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło 5 osób (komunikat)

...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1mk1tm

10.02. Warszawa - MSW informuje:

Ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło 5 osób w województwach: śląskim - 2 osoby, warmińsko - mazurskim - 1 osoba, dolnośląskim - 1 osoba, lubelskim - 1 osoba. Natomiast tlenkiem węgla podtruły się 22 osoby, a 1 osoba zmarła w wyniku zatrucia.

Z powodu wychłodzenia ubiegłej doby zmarło 5 osób. Od początku lutego z powodu wychłodzenia zmarło 61 osób. Ubiegłej doby tlenkiem węgla podtruły się 22 osoby, z czego najwięcej w województwach: pomorskim - 6 osób, śląskim - 4 osoby i zachodnio - pomorskim - 3 osoby. Z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarła 1 osoba w województwie łódzkim. Od początku lutego 410 osób podtruło się tlenkiem węgla, a w wyniku zatrucia zmarło 17 osób.

d1mk1tm

Zima to okres zwiększonej liczby zatruć tlenkiem węgla, dlatego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przypomina, aby korzystać tylko ze sprawnych urządzeń grzewczych i gazowych. Do ogrzewania pomieszczeń używajmy tylko urządzeń, które posiadają atesty - radzi straż pożarna. Pamiętajmy, że zasłanianie czy zaklejanie przewodów wentylacyjnych to groźba zatrucia tlenkiem węgla. Nudności, senność czy bóle głowy mogą świadczyć o ulatniającym się tlenku węgla.

Na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Państwowej Straży Pożarnej można zapoznać się z poradnikiem "Czad. Cichy zabójca", który zawiera informacje dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń grzewczych i gazowych.

Szczególną uwagę zwracajmy na osoby potrzebujące naszego wsparcia. Jeśli zauważymy, że osoby bezdomne przebywają w nieogrzewanych pomieszczeniach m.in. altanach, piwnicach, pustostanach wówczas zgłośmy to odpowiednim służbom. Dzwoniąc na numer alarmowy 112 albo 997, możemy uratować im życie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mick/

d1mk1tm

Podziel się opinią

Share
d1mk1tm
d1mk1tm