Trwa ładowanie...
d22zwyk

MSW: Ponad 1 tys. interwencji strażaków podczas ostatniej doby (komunikat)

...

Share
d22zwyk

05.07. Warszawa - MSW informuje:

W wyniku burz straż pożarna interweniowała wczoraj (4 lipca br.) łącznie przeszło 1 tys. 200 razy. Tylko wczoraj 604 interwencje z udziałem strażaków polegały m.in. na usuwaniu połamanych drzew i uszkodzonych dachów. Najwięcej interwencji straż pożarna odnotowała w województwach: śląskim i warmińsko-mazurskim (w Bisztynku burza uszkodziła ponad 1 tys. budynków). Ostatniej doby w całej Polsce doszło do 38 pożarów spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi. Najwięcej pożarów odnotowano w województwach: łódzkim 9, małopolskim 8 i podlaskim 5. W związku z prognozowanymi na kolejne dni burzami Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o zachowanie dużej ostrożności.

Najczęściej strażacy interweniowali w województwach: śląskim i warmińsko-mazurskim. W wyniku wczorajszych burz w Bisztynku (województwo warmińsko-mazurskie) zostało uszkodzonych i zniszczonych dachów na przeszło 1 tys. obiektach, w tym m.in. w 313 budynkach mieszkalnych, 65 produkcyjno-handlowych, 24 gospodarczych. Przy usuwaniu skutków burz na miejscu pracuje 200 strażaków oraz 40 zastępów straży pożarnej.

Na terenie całej Polski, ostatniej doby doszło łącznie do 38 pożarów. Najwięcej pożarów odnotowano na terenie województw: łódzkiego - 9, małopolskiego - 8 i podlaskiego - 5.

d22zwyk

Przypomnijmy, że w związku z burzami, jakie przechodzą przez nasz kraj, strażacy 3 i 2 lipca br. interweniowali ponad 900 razy, a 1 lipca br. ponad 1 300 razy.

W związku z prognozowanymi na kolejne dni burzami Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o zachowanie ostrożności. Strażacy stale przypominają, aby unikać parkowania samochodów pod drzewami, usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów oraz zabezpieczyć okna.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d22zwyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22zwyk
d22zwyk