Trwa ładowanie...
d3pmt9b

MSW: ponad 40 kartonów z żywnością i odzieżą dla "Szlachetnej Paczki" (komunikat)

...

d3pmt9b

11.12. Warszawa - MSW informuje:

Pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pomogli potrzebującej rodzinie, podopiecznym akcji "Szlachetna Paczka", prowadzonej przez Stowarzyszenie "Wiosna". Udało się zebrać łącznie 37 sztuk kartonów z żywnością i odzieżą oraz 5 sztuk kartonów z meblami kuchennymi. Przekazano także nową kuchnię gazową. Rodzina otrzymała w "Szlachetnej Paczce" od pracowników MSW rzeczy najbardziej potrzebne, w tym m.in. artykuły spożywcze, środki czystości oraz ubrania dla dzieci.

Zebrane zostały produkty żywnościowe, takie jak: herbata, makaron, mąka, cukier, konserwy mięsne, a także środki do higieny osobistej oraz środki czystości. Rodzinie przekazano również przybory szkolne dla dzieci, zimową odzież, a także komplet pościeli, poduszki, kołdry i ręczniki. Rodzina otrzymała także krajalnicę do pieczywa oraz telewizor.

Pracownicy ministerstwa podarowali rodzinie nową kuchnię gazową, a także nowe meble kuchenne (szafki kuchenne) oraz wyposażenie do kuchni (zlew dwukomorowy i pochłaniacz wilgoci).

d3pmt9b

Wszystkie dostarczone przez pracowników dary, zostały przekazane rodzinie w niedzielę (9 grudnia br.).

"Szlachetna Paczka" przygotowana przez pracowników MSW, była największą, jaką do tej pory udzielono podopiecznym stowarzyszenia z województwa mazowieckiego.

Dary trafiły do siedmioosobowej rodziny. W rodzinie jest pięcioro dzieci. Rodzinę utrzymuje ojciec wraz z najstarszym synem. Jedno z dzieci z powodu przewlekłej choroby, w tym m.in. wady serca, potrzebuje stałej opieki mamy. Rodzina, na utrzymanie jednej osoby w miesiącu ma niecałe 246 zł.

Pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w tym roku, po raz pierwszy włączyli się w akcję przygotowania wspólnej paczki dla wielodzietnej rodziny. Akcję "Szlachetna Paczka" koordynowała w MSW jedna z pracownic i jednocześnie wolontariuszka, od trzech lat związana ze Stowarzyszeniem "Wiosna". W tym roku postanowiła zachęcić pozostałych pracowników ministerstwa do udziału w akcji świątecznej pomocy osobom najuboższym.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d3pmt9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pmt9b