Trwa ładowanie...
d1xi5ea

MSW przyznało pieniądze dla TOPR (komunikat)

...

d1xi5ea
d1xi5ea

19.12. Warszawa - MSW informuje:

Minister spraw wewnętrznych przyznał dzisiaj (19 grudnia br.) dla TOPR dotację w wysokości około 158 tys. zł na zakup wyposażenia, w tym m.in. nart, kasków oraz butów. Do ratowników trafi po około 30 sztuk kompletów z każdego asortymentu. Wcześniej dotację z MSW, w wysokości około 990 tys. zł. na zakup zimowej odzieży dla ratowników, otrzymało GOPR.

TOPR otrzymało z MSW na działania związane z ratownictwem górskim w 2012 roku dotacje na łączną kwotę 4 mln 477 tys. 900 zł, czyli o 877 tys. 900 zł więcej, niż zakładano na ten rok. Oznacza to, że TOPR otrzymał w tym roku oprócz ustalonej na 2012 rok dotacji w wysokości 3 mln 600 tys. zł, także dodatkowe wsparcie finansowe. Przypominamy, że w listopadzie 2012 roku minister Jacek Cichocki przyznał TOPR 720 tys. zł na remont i koszty utrzymania śmigłowca ratowniczego.

Pieniądze w kwocie 157 tys. 900 zł na zakup wyposażenia dla ratowników TOPR, uruchomione dziś (19 grudnia br.), pochodzą z budżetu ministra spraw wewnętrznych. Za pieniądze TOPR zakupi po około 30 sztuk wyposażenia dla ratowników, z każdego asortymentu, w tym elementy wyposażenia, jak m.in. narty, kaski, obuwie, a także dodatkowo specjalistyczne detektory, sondy i łopatki lawinowe.

d1xi5ea

Wcześniej, na początku grudnia br., MSW przekazało pieniądze także dla GOPR. Do tej pory GOPR, w ramach wsparcia finansowego otrzymanego z MSW, w tym roku otrzymał łącznie 6 mln 350 tys. zł. Wraz z ostatnią dotacją z grudnia br., w wysokości 988 tys. 820 zł - Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu przyznano łącznie 7 mln 338 tys. 820 zł, czyli więcej niż zakładano na początku roku. Zgodnie z podpisaną z MSW umową, GOPR miało otrzymać w 2012 r. w sumie 6 mln 350 tys. zł.

Przypominamy, że minister Jacek Cichocki w listopadzie br. postanowił, że ratownicy TOPR będą otrzymywać dwie dotacje: na działalność ratowniczą oraz oddzielnie na funkcjonowanie śmigłowca "Sokół". W specjalnej strategii, przygotowywanej na najbliższe 5 lat, określone zostaną potrzeby finansowe, związane z utrzymaniem śmigłowca ratowniczego oraz plan jego finansowania w perspektywie pięciu lat. Dzięki nowej strategii finansowania MSW chce zapewnić stałe źródło utrzymania śmigłowca i środki na jego niezbędne remonty.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d1xi5ea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xi5ea