Trwa ładowanie...
d3h9jud

MSW skierowało list do szefa UEFA Michela Platiniego (komunikat)

...

d3h9jud
d3h9jud

23.08. Warszawa - MSW informuje:

Zgodnie z zapowiedzą ministra Bartłomieja Sienkiewicza, MSW skierowało list do Michela Platiniego, szefa UEFA. W piśmie MSW oczekuje włączenia się UEFA i PZPN w aktywne działania mające wyeliminować ze stadionów zachowania ksenofobiczne.

List to pokłosie incydentu, który wydarzył się 8 sierpnia podczas meczu Lecha Poznań z zespołem Żalgiris Wilno. Na spotkaniu kibice wywiesili na trybunach transparent obrażający Litwinów.

Minister w liście napisał, że oczekuje wsparcia działań organów państwa odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego zarówno przez Polski Związek Piłki Nożnej, jak i UEFA. Zwraca też uwagę, że zgodnie z polskim prawem za bezpieczeństwo na imprezie masowej odpowiada organizator.

d3h9jud

W liście skierowanym do Michela Platiniego minister informuje o "całkowitej dezaprobacie strony polskiej wobec tego rodzaju zachowań". Zapewnia, że rząd polski będzie dążył do wyeliminowania takich zjawisk oraz do egzekwowania prawa wobec sprawców takich działań.

Minister chce podjąć aktywną współpracę z UEFA. Wspólne działania mają doprowadzić do skutecznej eliminacji podobnych zjawisk w przyszłości. Chodzi między innymi o incydenty na tle etnicznym, politycznym, wyznaniowym.

List podpisał Marcin Jabłoński, wiceminister spraw wewnętrznych, który jest też przewodniczącym Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3h9jud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h9jud