Trwa ładowanie...
d1dk7dw

MSW: Trwa akcja "Bezpieczny stok" (komunikat)

...

Share
d1dk7dw

31.01. Warszawa - MSW informuje:

3 lutego br. w stacji narciarskiej Góra Żar Międzybrodzie Żywieckie odbędzie się kolejna akcja edukacyjna z cyklu "Bezpieczny stok" organizowana w ramach rządowego programu "Razem bezpieczniej". W czasie gier i zabaw na stoku dzieci poznają zasady bezpieczeństwa obowiązujące na trasach zjazdowych i biorą udział w konkursach. Najlepsi mogą wygrać kask narciarski. 400 takich kasków zostało kupionych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

W skład ekipy "Bezpiecznego stoku" wchodzą przedstawiciele Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne. Ekipa organizuje na stokach akcje edukacyjne, w których biorą udział dzieci i młodzież szkolna. Poprzez gry i zabawy, a także udział w konkursach i quizach młodzi narciarze mogą zdobyć i ugruntować swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na stokach. Od początku akcji "Bezpieczny stok" do rąk dzieci trafiło już ponad 200 kasków.

d1dk7dw

Minister Spraw Wewnętrznych przeznaczył 40 tys. zł na zakup 400 kasków narciarskich w ramach akcji "Bezpieczny stok". 300 zostało przekazanych stowarzyszeniu Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, a 100 - Programowi I Polskiego Radia, które jest patronem medialnym akcji. Audycje informacyjne dotyczące akcji "Bezpieczny stok" będą emitowane do 28 lutego br.

Kampania "Bezpieczny stok" została zainaugurowana w 2009 r. i będzie kontynuowana podczas kolejnych sezonów narciarskich. Kolejna, trzecia już akcja, w ramach tegorocznego sezonu zimowego 2011/2012 ruszyła 10 grudnia br. w Ośrodku Narciarskim Bania w Białce Tatrzańskiej.

Akcja "Bezpieczny stok" to kampania edukacyjna informująca o tym, jak bezpiecznie uprawiać sporty zimowe i poruszać się na stokach narciarskich. Jest skierowana głównie do dzieci i młodzieży szkolnej oraz do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców przebywających w okresie ferii zimowych w górach i na stokach oraz wyciągach narciarskich. Partnerzy akcji to m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Sportu i Turystyki, GOPR oraz TOPR. Najbliższe akcje odbędą się w stacjach narciarskich: Góra Żar Międzybrodzie Żywieckie (3 lutego), Koninki Poręba Wielka (4 lutego) oraz Śnieżnica Kasina Wielka (5 lutego). Do tej pory akcje odbyły się już m.in. w stacjach: Okrągłe Morenowa, Mrągowo Góra 4 Wiatrów oraz w SKI Park Magura Małastów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d1dk7dw

Podziel się opinią

Share
d1dk7dw
d1dk7dw