Trwa ładowanie...
d7ap041
edukacja
02-10-2012 13:33

MSW: Warszawska Noc Profilaktyki (komunikat)

...

d7ap041
d7ap041

02.10. Warszawa - MSW informuje:

6 października br. w Warszawie odbędzie się pilotaż projektu "Warszawska Noc Profilaktyki". Spektakle edukacyjno-profilaktyczne, plenerowe warsztaty taneczne, prezentacje filmów profilaktycznych to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników projektu.

Pilotaż programu przewiduje, że w jednym miejscu i czasie (plac Bankowy w Warszawie) przeprowadzone zostaną interaktywne działania profilaktyczne. Projekt "Warszawska Noc Profilaktyki" jest planowany do realizacji od 2013 roku, a swoim zasięgiem ma objąć teren całego kraju.

"Warszawska Noc Profilaktyki" jest pilotażem projektu, który jest planowany do realizacji od 2013 roku na terenie całego kraju. Program będzie realizowany w oparciu o współpracę z lokalnym samorządem. Sam pomysł projektu jest wzorowany na Nocy Muzeów, która stała się ogólnopolskim wydarzeniem kulturalnym, cieszącym się powodzeniem oraz społeczną akceptacją. Przedsięwzięcia podejmowane w ramach projektu mają na celu edukację zarówno młodzieży, jak i dorosłych w zakresie przeciwdziałania patologii społecznej.

d7ap041

Pilotaż projektu odbędzie się 6 października br., w godzinach od 14.00 do 21.00 na placu Bankowym w Warszawie. W jego ramach organizatorzy proponują pilotażowe przeprowadzenie, w jednym miejscu i czasie (plac Bankowy w Warszawie), interaktywnych działań profilaktycznych.

Na uczestników będą czekać m.in. spektakle edukacyjno-profilaktyczne, plenerowe warsztaty taneczne, prezentacje filmów profilaktycznych, koncert orkiestry Komendy Stołecznej Policji. Spektakle będą przedstawiały: grupa PaT z Długosiodła - spektakl "Moje życie, mój wybór", grupa PaT z Pelplina - spektakl "Moja Victoria", teatr Azyl z Inowrocławia - spektakl "Odpowiedź". Wszystkie spektakle będą pokazywane w Teatrze Kamienica.

Oprócz spektakli wystawianych w Teatrze Kamienica uczestnicy projektu "Warszawska Noc Profilaktyki" będą mogli zobaczyć także spektakle sztuki ulicy: spektakl "Odlot" teatru Fanum z Siedlec oraz spektakl "Ośrodek" grupy PaT z Malborka.

PaT to skrót od nazwy programu "Profilaktyka a Ty" realizowanego przez Komendę Główną Policji, którego celem jest m.in. tworzenie ogólnopolskiej społeczności promującej wśród młodych ludzi modę na życie bez nałogów. W ramach programu organizowana jest akcja "Przystanek PaT".

d7ap041

"Profilaktyka a Ty" to jeden z największych programów edukacyjnych, mający na celu m.in. zapobieganie narkomanii i przestępczości. Ponadto program zakłada edukację młodzieży (poprzez motywację do pomagania innym, promowanie właściwej postawy), a także spotkania i rozmowy z rodzicami (pokazywanie mechanizmów powstawania uzależnień w środowisku młodych, współpraca z instytucjami i osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i rozwój młodzieży).

Program jest częścią "Banku Dobrych Praktyk" - rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej", którego koordynatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

W pilotażu projektu "Warszawska Noc Profilaktyki" mogą wziąć udział zarówno uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, jak również wszyscy mieszkańcy Warszawy oraz osoby odwiedzające w tym czasie stolicę.

d7ap041

Organizatorami "Warszawskiej Nocy Profilaktyki" są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w ramach programu "Razem bezpieczniej"; Komenda Główna Policji, w ramach programu "Profilaktyka a Ty"; Ministerstwo Edukacji Narodowej, w ramach programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła"; Komenda Stołeczna Policji.

Partnerami przedsięwzięcia są: Rzecznik Praw Dziecka, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Straż Miejska Miasta Stołecznego Warszawy, Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o., Metro Warszawskie Sp. z o.o., Program 1 Polskiego Radia.

Program Warszawskiej Nocy Profilaktyki znajduje się na stronie http://pat.policja.gov.pl/portal/pat/19/2040/Warszawska_Noc_Profilaktyki.html

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d7ap041
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ap041