MSW ws. wizyty szefa MSW Francji w Polsce (komunikat)

...

01.02. Warszawa - MSW informuje:

Jacek Cichocki, szef MSW spotka się dziś (1 lutego br.) z Manuelem Vallsem, swoim odpowiednikiem we Francji. Ministrowie spraw wewnętrznych Polski i Francji będą rozmawiać na temat m.in. oceny dotychczasowej współpracy dwustronnej i jej perspektyw, o istotnych elementach polityki europejskiej w obszarze spraw wewnętrznych, o polityce azylowej i współpracy w zakresie przeciwdziałania nielegalnej migracji, a także polsko-francuskiej współpracy na forum G6 i w ramach Trójkąta Weimarskiego.

Minister Manuel Valls przyjedzie do Warszawy z jednodniową wizytą, na specjalne zaproszenie ministra Jacka Cichockiego.

Ministrowie spraw wewnętrznych Polski i Francji poruszą tematy dotyczące współpracy dwustronnej, w tym m.in. zwalczania przestępczości zorganizowanej, nielegalnej migracji, czy walki z terroryzmem.

Minister Jacek Cichocki będzie rozmawiał z ministrem spraw wewnętrznych Francji o współpracy służb polskich i francuskich, w zakresie zabezpieczania Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej w Polsce we wrześniu 2013 r. oraz w Piłce Nożnej we Francji w 2016 r. Jacek Cichocki, szef MSW złoży także podziękowania za wsparcie Francji przed turniejem EURO 2012, w postaci szkoleń dla polskiej policji.

Ministrowie poruszą również temat współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego, w tym pod kątem kierunków polityki europejskiej, współpracy policyjnej i pozostałych służb. Ministrowie omówią możliwości realizacji wspólnych szkoleń i warsztatów dla funkcjonariuszy oraz odbycia wizyt studyjnych, a także powołania wspólnych grup eksperckich z udziałem Polski, Francji oraz Niemiec.

W trakcie wizyty w Warszawie zaplanowano także rozmowy o polityce migracyjno-azylowej Polski i Francji. Ministrowie poruszą zagadnienia związane ze zwalczaniem nielegalnej migracji, a także odniosą się do sytuacji w Syrii, w tym rosnącej liczby osób wnioskujących o ochronę międzynarodową w Europie.

Tematem dzisiejszej rozmowy pomiędzy szefami MSW Polski i Francji będzie również kwestia zarządzania strefą Schengen, w tym m.in. wprowadzanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo granic zewnętrznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

Źródło artykułu:PAP
francjaspotkaniedyplomacja

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)