Trwa ładowanie...
dzgpfi9

MSWiA i policja dla dzieci w Parku Agrykoli (komunikat)

...

dzgpfi9
dzgpfi9

29.05. Warszawa - MSWiA informuje:

W ramach warszawskich obchodów Dnia Dziecka MSWiA i Komenda Główna Policji przygotowały dziś (29 maja br.) wiele atrakcji dla najmłodszych. W specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego można m.in. przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód, zobaczyć tresurę psów ratowniczych czy wystawę sprzętu policyjnego i strażackiego.

Przez cały dzień, w Parku Agrykola "Łazienki Północne", od godz. 11.00 do 18.00 można wziąć udział w konkursach oraz turniejach, a także sprawdzić swoje umiejętności z zakresu wiedzy prawa o ruchu drogowym - czy praktyczne na torze przeszkód. Uczestnicy otrzymają nagrody w postaci m.in. odblaskowych kamizelek i opasek na rękę.

W Łazienkach Królewskich odbywają się także pokazy sprzętu, z którego korzystają w codziennej służbie policjanci, strażacy, a także funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Żandarmerii Wojskowej. Można zobaczyć m.in. motocykle i radiowozy, quady, strzelnicę pneumatyczną, z której korzysta Straż Graniczna i kamerę wziernikową używaną przez strażaków oraz ratowników.

dzgpfi9

Na miejscu można obejrzeć również tresurę psów ratowniczych oraz wziąć udział w pokazach: symulatora zderzeń (przekonać się osobiście o znaczeniu pasów bezpieczeństwa zapinanych w pojeździe); a także symulatora dachowania. W trakcie imprezy można założyć alkogogle i przekonać się, jak bardzo jest ograniczona nasza percepcja po spożyciu alkoholu.

Młodzież i dorośli mogą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Miasteczko ruchu drogowego zostało zorganizowane przez policjantów z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Warszawskie obchody Dnia Dziecka przygotował Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Organizatorem imprezy w Parku Agrykola, w Łazienkach Królewskich, jest Stołeczna Estrada.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/ tot/

dzgpfi9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzgpfi9