Trwa ładowanie...
d39lzo7

MSZ: brukselskie rozmowy o polityce bezpieczeństwa (komunikat)

...

Share
d39lzo7

11.10. Warszawa - MSZ informuje:

O przyszłości Sojuszu Północnoatlantyckiego w kontekście przyszłorocznego szczytu NATO oraz o przygotowaniach do sojuszniczych ćwiczeń wojskowych Steadfast Jazz 2013 (SFJ12) rozmawiał w Brukseli podsekretarz stanu Bogusław Winid z zastępcą sekretarza generalnego NATO ambasadorem Alexandrem Vershbowem.

Wiceszef polskiej dyplomacji, który gościł 10 października w Kwaterze Głównej NATO, spotkał się również z asystentem sekretarza generalnego ds. nowych wyzwań dla bezpieczeństwa ambasadorem Sorinem Ducaru. Rozmowa dotyczyła polityki NATO w zakresie obrony przed atakami cybernetycznymi oraz kwestii bezpieczeństwa energetycznego.

SFJ13 to ostatnie z serii dynamicznych ćwiczeń testujących Siły Odpowiedzi NATO (NRF - NATO Response Force). W tym roku odbędą się między 2, a 9 listopada na terenie Polski i Łotwy. W tegorocznym ćwiczeniu udział weźmie około 6000 osób z krajów członkowskich i partnerskich NATO. W efekcie ćwiczenia zostanie oceniona zdolność do dowodzenia operacjami połączonymi NATO w 2014 roku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d39lzo7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39lzo7
d39lzo7