Trwa ładowanie...
d1whf70

MSZ: debata ze słuchaczami Europejskiej Akademii Dyplomacji (komunikat)

...

Share
d1whf70

23.03. Warszawa - MSZ informuje:

- Zainteresowanie młodych ludzi tematyką międzynarodową pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość polskich i europejskich instytucji, których szeregi Państwo zasilicie w przyszłości - powiedziała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk na spotkaniu ze słuchaczami Europejskiej Akademii Dyplomacji. Wydarzenie odbyło się 22 marca w siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie.

Wiceminister Kacperczyk zaprezentowała działania z zakresu dyplomacji publicznej i kulturalnej oraz ekonomicznej, prowadzone przez resort spraw zagranicznych. Studenci Europejskiej Akademii Dyplomacji mieli szanse zapoznać się z dotychczasowymi wynikami promocji polskich przedsiębiorstw oraz działaniami, które będą podjęte w 2014 r. Słuchacze poznali też priorytety polskiej dyplomacji kulturalnej i publicznej i przykłady działalności instytutów polskich na całym świecie.

W sesji pytań i odpowiedzi poruszono tematykę aktualnej sytuacji międzynarodowej, mechanizmów promocji polskiej gospodarki, tegorocznych obchodów rocznic transformacji ustrojowej, akcesji Polski do NATO i UE. Rozmawiano też o możliwościach pracy i kariery w MSZ. - Zachęcam do uczestniczenia w naborach do MSZ i dalszego pogłębiania wiedzy z zakresu stosunków międzynarodowych. Energia i zaangażowanie młodych ludzi są podstawową wartością, poprzez która chcemy tworzyć pozytywny wizerunek naszego kraju za granicą. - zakończył wiceszefowa polskiej dyplomacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d1whf70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1whf70
d1whf70