Trwa ładowanie...
d3wdrxo
finanse

MSZ: Konkurs "Polska pomoc rozwojowa 2013" rozstrzygnięty (komunikat)

...

Share
d3wdrxo

01.02. Warszawa - MSZ informuje:

W ramach konkursu Ministerstwo Spraw Zagranicznych dofinansuje 57 projektów na kwotę ponad 21,5 mln złotych.

Konkurs "Polska pomoc rozwojowa 2013" zakłada dofinansowanie przedsięwzięć wspierających rozwój gospodarczy i społeczny krajów najsłabiej rozwiniętych. Ma też na celu rozwój demokracji i społeczeństwa obywatelskiego.

d3wdrxo

Rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu już 30 stycznia 2013 r. pozwoli zwycięzcom na szybkie przystąpienie do wdrażania projektów. MSZ przyznał dotacje 57 projektom w 16 krajach priorytetowych.

Na Ukrainie wesprzemy rozwój przedsiębiorczości, szczególnie wśród młodzieży. Służyć temu będą projekty poświęcone edukacji biznesowej oraz tworzeniu inkubatorów przedsiębiorczości.

Z kolei w Gruzji Polska pomoże samorządom lokalnym zwiększyć dostępność edukacji pozaszkolnej dla dzieci. Będziemy także działać na rzecz tworzenia regionalnych służb ratowniczych.

W Mołdawii dofinansowane przez MSZ projekty służyć będą lokalnej społeczności borykającej się z brakiem dostępu do wody pitnej. Wdrażane będą modelowe rozwiązania m.in. w zakresie oczyszczania ścieków w regionach wiejskich.

d3wdrxo

Bardzo ważne miejsce w tegorocznych projektach zajmuje Afryka. W Tanzanii będziemy działać m.in. na rzecz zwiększenia przedsiębiorczości, w Kenii podnoszone będą kompetencję nauczycieli. W Sudanie Południowym rozwijany będzie m.in. edukacyjny reportaż radiowy poprzez wsparcie merytoryczne i techniczne. W Rwandzie natomiast poprawiać będziemy warunki sanitarne, w jakich żyją osoby z HIV/AIDS.

W roku 2013 finansowany będzie również projekt wyłoniony do realizacji w zeszłorocznym postępowaniu konkursowym pt. "Polska pomoc rozwojowa 2012", którego harmonogram wdrażania obejmował dwa lata. Powyższy mechanizm pozwala na realizację inicjatyw o charakterze długookresowym. W tegorocznym konkursie środki przeznaczymy na kolejnych osiem projektów dwuletnich. Po raz pierwszy trzy z nich realizowane będą w Afryce Wschodniej.

Oferty projektowe zgłaszane były przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, publiczne i niepubliczne szkoły wyższe, instytuty badawcze oraz PAN i jej jednostki organizacyjne.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

d3wdrxo

Podziel się opinią

Share
d3wdrxo
d3wdrxo