Trwa ładowanie...
d3el6vs

MSZ: medal dla Wysokiej Przedstawiciel Cywilnej przy PSZ w Afganistanie (komunikat)

...

Share
d3el6vs

08.01. Warszawa - MSZ informuje:

Wysoka Przedstawiciel Cywilna przy PSZ w Afganistanie uhonorowana medalem Commander's Award for Civilian Service

- Jest to dla mnie wielki zaszczyt zostać uhonorowaną tym odznaczeniem. Polski Kontyngent Wojskowy w Afganistanie, odkąd rozpoczął swoją działalność, od samego początku ściśle współpracował z naszymi amerykańskimi sojusznikami realizując zadania misji Sojuszu Północnoatlantyckiego - powiedziała Angelika Szyszło, doradca polityczny w Ambasadzie RP w Kabulu pełniąca funkcję Wysokiej Przedstawiciel Cywilnej przy dowódcy Polskich Sił Zadaniowych (PSZ) w prowincji Ghazni, która 30 grudnia odebrała medal Commander's Award for Civilian Service.

d3el6vs

Wyróżnienie zostało przyznane przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych na wniosek Dowódcy Zespołu Odbudowy Prowincji w uznaniu za dotychczasową działalność Wysokiej Przedstawiciel na rzecz odbudowy Afganistanu.

- To odznaczenie przekazuję na ręce wszystkich pracowników cywilnych Polskiego Kontyngentu Wojskowego, w szczególności pracowników Polskiego Zespołu Odbudowy Prowincji, którzy od 2008 roku będąc częścią zespołu amerykańskiego wspólnie realizowali projekty rozwojowe oraz, poprzez kursy i szkolenia wzmacniali zdolności lokalnej administracji publicznej w prowincji Ghazni. - podkreśliła Angelika Szyszło.

Nagroda Commander's Award for Civilian Service jest równoważna z amerykańskim wyróżnieniem wojskowym Army Commendation Medal.

Zdaniem Wysokiej Przedstawiciel przyznane wyróżnienie jest docenieniem dotychczasowych wysiłków Polski w budowaniu solidnych struktur afgańskiej administracji państwowej oraz zwróceniem uwagi na osiągnięcia Polski na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Afganistanie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3el6vs

Podziel się opinią

Share
d3el6vs
d3el6vs