Trwa ładowanie...
d3cnc3k
dyplomacja
13-11-2012 16:38

MSZ: medal "Pro Patria" dla wiceministra Bogusława Winida (komunikat)

...

Share
d3cnc3k

13.11. Warszawa - MSZ informuje:

W uznaniu wyjątkowego zaangażowania na rzecz polityki historycznej podsekretarz stanu w MSZ Bogusław Winid został uhonorowany medalem "Pro Patria". Odznaczenie, które ustanowione zostało w ubiegłym roku, przyznawane jest "za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej". Uroczystość odbyła się 13 listopada w Łazienkach Królewskich.

Wiceministrowi Bogusławowi Winidowi medal wręczył minister Jan Ciechanowski, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Podczas uroczystości podkreślono rolę, jaką wiceminister Winid odegrał w sprowadzaniu do polskich muzeów historycznego sprzętu wojskowego używanego przez polską armię podczas walk o niepodległość (m.in. sprowadzenie tankietki TKS, czołgu Renault Ft-17 oraz karabinu przeciwpancernego Ur).

Minister Ciechanowski zaznaczył, że jako historyk Bogusław Winid zawsze aktywnie działał na rzecz podtrzymywania pamięci o dziejach naszego narodu - nie tylko pracując na placówkach w Waszyngtonie czy Brukseli, ale także w Ministerstwie Obrony Narodowej i Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3cnc3k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cnc3k