Trwa ładowanie...
df9hqur

MSZ: Min. Sikorski z wizytą w Mjanmie i Tajlandii (komunikat)

...

Share
df9hqur

08.05. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski w dniach 9-10 maja br. złoży oficjalną wizytę w Republice Związku Mjanmy. Jest to pierwsza wizyta tej rangi, otwierająca nowy etap w relacjach dwustronnych Polski z tym państwem. Minister zostanie przyjęty przez Prezydenta Mjanmy Thein Seina, Ministra Handlu Tin Naing Theina oraz Ministra Energii Than Htay. Minister Radosław Sikorski spotka się z liderką opozycji Aung San Suu Kyi, laureatką Pokojowej Nagrody Nobla z 1991 r. Celem wizyty jest m.in. przekazanie polskich doświadczeń z przemian ustrojowych sprzed ponad 20 lat - Mjanma znajduje się dziś w podobnej sytuacji.

W trakcie wizyty przekazany zostanie grant pomocy rozwojowej na potrzeby wyposażenia szkół i wsparcie infrastruktury medycznej. Zainicjowana zostanie także współpraca naukowo-badawcza w dziedzinie geologii - strona polska sfinansuje stypendia doktoranckie dla birmańskich absolwentów wydziału geologii. W Mjanmie Ministrowi Radosławowi Sikorskiemu towarzyszyć będzie również delegacja biznesu. Jej członkowie spotkają się z przedstawicielami birmańskich firm zainteresowanymi współpracą z Polską.

Minister Sikorski w dniu 11 maja br. złoży wizytę roboczą w Królestwie Tajlandii. Minister spotka się z Premier Yingluck Shinawatrą i Wicepremierem ds. obrony gen. Yuthasak Sasiprapha. Planowany jest również lunch wydany przez Stałego Sekretarza w MSZ Sihasak Phuangketkeow z przedstawicielami dowództwa armii tajlandzkiej. Głównym celem wizyty w Tajlandii jest wznowienie spotkań wysokiego szczebla oraz promocja dwustronnej współpracy gospodarczej. Towarzysząca Ministrowi Sikorskiemu delegacja biznesu odbędzie spotkania w izbach handlowych i przemysłowych w Bangkoku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
df9hqur

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df9hqur
df9hqur